V Lučki smo zavrteli čas – v deželo dinozavrov

Vse se je začelo s prihodom dinozavrov. Za začetek smo skupaj z otroki s pomočjo posnetka, plastičnih figuric in knjig o dinozavrih ugotavljali, spoznavali kdo sploh so, kakšni so, iz česa nastanejo, s čim se prehranjujejo, kje živijo in kako so izumrli.
slika-1 slika-2

slika-4 slika-5
Naslednji dan so nas v igralnici pričakale ogromne stopinje dinozavrov. Vprašanj je bilo veliko, prisoten je bil tudi strah. Skupaj smo ugotovili, da so stopnje od dinozavrov. S plastičnimi figuricami smo opazovali in tiskali različne njihove stopinje. Velikost otroške stopnje je zares manjša od  dinozavrove, kar smo ugotovili z meritvijo in štetjem kostanjev. Stopinje so nas vodile do velikega belega jajca. Le kaj se skriva v njem, so se spraševali vsi. Posnetek nam je razkril, da se iz njega izleže dinozaver. V igralnici smo tako pripravili senzorno škatlo, ki smo jo poimenovali Dežela dinozavrov. Naučili smo se Dinozavrov ples (Alenke Kolman) ter spoznali, da so dinozavri zgrajeni iz kosti, ki jih še vedno lahko vidimo v muzeju. Otroci vedo, da so dinozavri že izumrli, razlog za to pa je bil izbruh vulkana, katerega smo si ogledali in izbruh tudi eksperimentirali.
slika-6 slika-7

slika-8 slika-3