Enota Griček

Angleško dopoldne

Odrasli, ki delamo s predšolskimi otroki,  jim že od malih nog pripovedujemo  pravljice, zgodbe, zastavljamo  uganke, animiramo z lutkami. Ob teh dejavnostih se otroci učijo izražati  svoja čustva, sprejemajo sporočila drugih in jih povezujejo s svojimi izkušnjami. Preko tega  se seznanjajo  s slovenskim jezikom, ki je  vpleten v naš program. Včasih pa imamo priložnost spoznati tudi kakšen drugače zveneč tuji jezik.  Pijina mamica, gospa Maja Gelb,  nam je popestrila naš vsakdan in nam predstavila poklic učiteljice angleščine. Otrokom je na zelo prijeten in razumljiv način predstavila angleški jezik. Spoznali so tuj jezik in se seznanili z njegovo zvočnostjo in ritmom. S pomočjo domišljije so  »poleteli« proti Veliki Britaniji. Otroci so hitro ugotovili, da tam ne govorijo slovensko ampak angleško. Skozi igro so se naučili pozdravljanja, preko pesmi z naslovom Hello  pa so se učili predstavljanja sebe. Otrokom je šla pesem zelo hitro v ušesa. Zahvaljujemo se gospe Gelb za prijetno angleško dopoldne.

Renata Mlinar, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.