Enota Griček

Tradicionalni slovenski zajtrk na Gričku

V letošnjem šolskem letu je bil v vrtcu Griček tradicionalni slovenski zajtrk malo drugače zasnovan kot ponavadi. Na obisku smo imeli podžupanjo gospo Lijano Lovše, vrtčevski vodstveni tim in čebelarja, gospoda Francija Grošlja, ki je otrokom  z zanosom  razlagal o navadah čebel in skrbi  zanje. Poudaril je, da je med zelo pomemben za naše zdravje  in opozoril na težave z onesnaženostjo zraka ter boleznijo čebel. Otroci so mu prisluhnili in aktivno sodelovali v pogovoru. Tega dne so se zelo veselili, ker so pripravili posebne pogrinjke in okrasili mize s prtički, jedli so domači med, maslo z bližnje kmetije in domač kruh. Da je bil zajtrk res tradicionalen, so zraven pili še domače mleko. Z vzgojnega vidika je ta dan zelo pomemben, saj so otroci  dokazali, da imajo primeren odnos do hrane.

Hvala vsem prisotnim za prijetno druženje.

Renata Mlinar, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.