Enota Jurček

Predstavitev

Od leta 1983 v Jevnici deluje vrtec Jurček. V veliki samostojni stavbi se nahajajo štirje oddelki.

S pestro ponudbo dejavnosti strokovni delavci omogočajo otrokom, da čim lepše in vsebinsko bogato preživijo čas v vrtcu. Dejavnosti, kot so praznovanja v vrtcu, dnevno umivanje zob, enkrat na leto nočno spanje v vrtcu.

Veliko poudarka je na povezovanju z okoljem in sodelovanju s starši. Zaposleni se zavedajo, da lahko le z medsebojnim sodelovanjem, spoštovanjem, zaupanjem in razumevanjem ustvarjajo najboljše pogoje za otrokov razvoj in napredek.

Bližnje bogastvo okoliških gozdov, po katerih je enota dobila ime, omogoča pristen stik z naravo, ki je pomemben vir pridobivanja znanj in izkušenj. V sožitju z njo strokovni delavci skrbijo za ustvarjanje varnega, zdravega življenjskega okolja in navad.