Enota Jurček

Medvedki smo raziskovali nastanek avtomobila

Danes nam je brez avtomobila skoraj nepredstavljivo, saj nam pomeni hiter in udoben dostop do različnih ciljev. Včasih pa temu ni bilo tako. Avte so na začetku imeli le premožnejši, večinoma pa so ljudje pešačili in se prevažali z vozovi. Kako pa se je vse skupaj začelo smo s projektom »Od voza do avta« raziskali v medvedkovi skupini skupaj z vzgojiteljema in starši, ki so pridno sodelovali pri prinašanju in zbiranju besednega ter pisnega gradiva. Omogočili so nam tudi ogled starin na gradu Bogenšperk in vožnjo s kočijo, tako da so tudi sami izkusili drugačen način vožnje, kot ga poznajo.

jurcek7 jurcek8

Zastavili smo si kar nekaj konkretnih ciljev in jih tudi odlično realizirali. Otroci so bili zelo motivirani za temo, saj vključuje, zlasti fantom, zanimivo vsebino. Zelo sem zadovoljna s sodelovanjem otrok pri projektu, ki je bilo zelo produktivno. Da pa je bila tema dobro izbrana dokazuje tudi zanimanje otrok, ki se dnevno ustavljajo ob plakatih in med seboj komunicirajo in podoživljajo vse, kar so se naučili in izvedeli. Sedaj poznajo celoten proces nastanka avtomobila vključno z danes bolj znanimi znamkami, ki jih že prepoznavajo. Spoznali so tudi veliko novih besed in besednih zvez. Temo smo razširili še na druga področja kurikuluma, kot so umetnost, gibanje in matematika. Predvsem mi je všeč, ko opažam, da so otroci s pomočjo bogatega vzpodbudnega učnega okolja pridobili veliko znanja na zabaven način.

Iris Mohar, dipl. vzgojiteljica