Enota Kekec

Dan babic

V vrtcu Kekec na Savi sodelujemo z zunanjimi strokovnjaki in službami, s POŠ Sava, z okoljem, starši in tudi z babicami naših otrok. Dan babic smo obeležili na prav poseben način. 5. maja so po predhodnem dogovoru gospe prišle v vrtec v dopoldanskem času in otrokom so pokazale  družabne in druge igre, ki so se jih igrale pred leti in so že malce pozabljene. Prav ta dan pa so nas obiskali prijatelji in vzgojiteljice iz vrtca Sonček z Vač. Pridružili so se nam na igrišču pred vrtcem. Po toplem sprejemu smo se sprehodili do travnatega igrišča na Savi, kjer je primeren prostor za igre in različne oblike gibanja. Igrali smo se: trden most, zemljo krast, gnilo jajce. Preizkusili smo se v vlečenju vrvi in hoji s hoduljami. Hodulje je za to priložnost  izdelal doma g. Zagorc, za kar se mu zahvaljujemo. Na travnatem igrišču smo se družili še pri igrah s športnimi rekviziti, zatem pri sadni malici in pitju vode. Čas je hitro mineval, saj smo se imeli lepo. Našim babicam je bilo druženje prijetno, zato so predlagale, da bi se nam skupaj s ŠOLO ZDRAVJA pridružile na zaključku  vrtčevskega leta, kjer bodo prisotni tudi starši naših otrok.

Maridi Mustedanagić, vzgojiteljica