Enota Kresnička

Igrače so šle na počitnice

Prav ste prebrali. Igrače v enoti Kresnička so v začetku meseca novembra odšle na počitnice. Zakaj? Zato, ker smo vzgojiteljice otrokom želele pokazati, da se iz odpadnega materiala, z malo domišljije in ustvarjalnosti, lahko izdelajo zanimive igrače. Obenem pa so otroci razvijali predstavo o nastajanju odpadkov in možnosti predelave le-teh.

Skupaj z otroki in starši smo zbirali odpadno embalažo in naravni material ter začeli z ustvarjanjem. Potrebno je bilo veliko kreativnosti in spretnih rok, da so iz kartonskih škatel, tulcev, lončkov, plastenk in papirja nastale zanimive igrače in izdelki: čarobni grad, igra Človek ne jezi se, gosenica Tinka, maketa Kresnic, labirint, Hrustavček …

Otroci so pri igri z nestrukturiranimi materiali razvijali svojo domišljijo, se urili v motoričnih spretnostih, razvijali čustvene, socialne in fizične sposobnosti in se pri tem naučili, da dobre igrače ni potrebno kupiti ampak jo lahko ustvarijo kar sami.

Strokovne delavke enote Kresnička

Fotografije.