Enota Kresnička

Letni projekt enote Kresnička – Potujemo po svetu

Vsako leto izberemo projekt enote, ki ga realiziramo v obeh skupinah. V lanskem letu smo izvedli projekt Kako rastemo, letošnja tema pa je Potujemo po svetu.

Za prvo postajo smo v skupini Medvedkov izbrali Arktiko in Antarktiko, v skupini Zajčkov pa Anglijo. S pomočjo staršev smo zbrali številne slike, zemljevide, prispevke, preko katerih smo (pogovori, opazovanja, plakati, panoji, ustvarjanje otrok …) spoznali najbolj poznane, zanimive, pa tudi nove značilnosti obeh področij.

potujemo po svetu

Otroci so z velikim zanimanjem aktivno sodelovali, se veselili lastnih prispevkov in podoživljanja vsebin (angleški čaj ob petih, poljubi z noskom – ačenčin).
Po uspešno opravljeni nalogi na prvi postaji, se že veselimo in smo radovedni kaj nas čaka na drugi postaji.

Več fotografij si lahko ogledate v fotogaleriji.

Vzgojitelji vrtca Kresnička