Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Čarobni december

December. Čas lepih misli, besed, stiskov rok in obdarovanj. Nešteto vzrokov, da razveselimo svoje najbližje. Ali je res za to potreben denar? V vrtcu se vse bolj zavedamo, da otroci hrepenijo po tistem, kar ne moremo kupiti z denarjem, kar se lahko dotakne njihovega srca. Razveselijo se lahko pravljice, pravljične vile ali samo tistega časa, ki smo jim ga namenili in ki ga delimo z njimi. Trije dobri možje v prazničnem mesecu razveseljujejo otroke. Nekateri otroci srečajo vse tri. So res v tem mesecu bolj srečni kot sicer? Ali so samo bolj vznemirjeni in utrujeni. Naloga nas odraslih je, da jim prihranimo nekaj te prenasičenosti in jim skušamo pričarati mirne novoletne praznike.  V vrtcu medvedek smo v decembru otrokom pričarali pravljični december. Zgodba se je začela s snežinkami in snežnimi vilami, glasbo in prazničnim vonjem, ki se je širil po igralnicah. Dišalo je po piškotih, ki so jih otroci pripravili sami, po čaju in medu. Otroke je obiskala v tem letu babica Zima.

IMG_4762 IMG_4402

Ta je otrokom pričarala zimsko idilo, otroke pa obdarovala s sladko pozornostjo in žogico za sproščanje. Ja, tisto sladko je verjetno že minilo. Žogica bo otrokom večkrat prav prišla. Čarobnost, ki smo ga otrokom skušali pričarati vzgojitelji, pa se jim je prav gotovo vtisnila v spomin.

Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica