Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Kekčeva dežela

Komaj smo septembra zakorakali v novo šolsko leto, pa je to že naokrog in se od njega poslavljamo. Najstarejši otroci, ki bodo jeseni sedli v šolske klopi, so se tudi letos odpravili na izlet v Kekčevo deželo. Najprej smo si ogledali Nordijski center v Planici, se peš povzpeli na velikanko in se šli ohladit na -2 stopinji Celzija, na pokrito progo za smučarski tek. Ko smo se okrepčali, pa smo se z Bedanc busom, končno odpeljali na skrivno lokacijo, v Kekčevo deželo. Res ne vemo, kje smo bili, saj smo morali zapreti oči, šteti do deset in … kar naenkrat smo se znašli sredi gozda. Že takoj na začetku nam je srečanje z Bedancem nagnalo strah v kosti, a smo se kaj hitro sprostili, ko smo z Mojčino pomočjo našli pogumnega Kekca. Ta nas je peljal še do tete Pehte, ki je posebej za nas pripravila okusen čaj iz zelišč, ki jih nabira sama in Pehtin kruh za korajžo. Ja, doživetje, ki mu ni para, bo otrokom zagotovo ostalo v lepem spominu.

???

Špela M. Sedevčič, vzgojiteljica