Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Ko se iz besede in barve rodi predstava

Vse skupaj se je začelo z eno samo besedo v oddelku muce vrtca medvedek. Otroke sva povprašali, ali bi lahko za konec vrtčevskega leta pripravili črno-belo predstavo. Začudeno so pogledali in nastala je tišina. Pomislili so na črne in bele reči in zgodba je začela rasti. Zebra, panda, severni medved, črn in bel puding, bele in črne rože, zvezde in noč, pingvini … idej ni zmanjkalo. Takrat sva vedeli, da se bo ta črno-bela zgodba tudi končala.

IMG_1284

Otroci so ustvarjali s črnimi in belimi barvami, pripovedovali zgodbe in pesmi, se igrali s senčnimi lutkami in sestavili sami vabilo za povabljene. Vse je postajalo črno in belo. Senčne lutke, klavir z belimi in črnimi tipkami, oblačila in ples ob glasbi Black or White (Michael Jackson). Kdo bi mislil, da lahko iz dveh barv nastane tako pisana predstava, za konec pa še črno-bela zabava z belo in črno pregrnjeno mizo.

Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

FOTOGRAFIJE