Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

O največjem bogastvu v vrtcu Medvedek

V mesecu januarju se je v enoti Medvedek vrtca Litija vse odvijalo v znamenju zdravja. Naš cilj je bil, da otroke in posredno tudi starše okužimo z zdravjem. Z otroki smo raziskovali, kaj je zdravje in kako moramo živeti, da zdravi ostanemo. Otroci so o vsem tem že veliko vedeli, marsikaj pa smo se naučili novega. Seveda pa moramo za zdravje tudi kaj narediti, ne o njem samo govoriti. Zato smo se še posebej potrudili in se v tem mesecu še več posvetili gibanju, skuhali smo zelenjavno juho, pripravili sadni sok, se na dan televizije, 20. januarja, le-tej odpovedali, se veliko smejali, ker je smeh pol zdravja, in še in še … O zdravju so nas podučili tudi v Lekarni Litija. Pripravili so nam negovalno kremo, s katero si bomo lahko namazali lička v mrzlih zimskih dneh. Predvsem pa se zahvaljujemo ga. Petri Anžel Lara, medicinski sestri, ki nam je pokazala, kako si umijemo roke, kako negujemo zobe, se z nami igrala »zdravniško ambulanto« in znala odgovoriti vsem radovednim otrokom.

Spoznali smo, da je zdravje resnično največje bogastvo in da eno jabolko na dan odžene zdravnika stran.

Tjaša Hauptman, vzgojiteljica