Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Pri žabicah

Tri majhne žabice na kamnu so sedele, z muhami se basale in dobro se imele…. Tako nekako se sliši »naša« himna, ki si jo prepevamo in gibalno ponazarjamo  z najmlajšimi otroki iz skupine Žabic v vrtcu Medvedek. Uvajalno obdobje je za nami, navajanje na dnevno rutino tudi,  tako da  lahko sedaj s polno paro hitimo novim doživetjem naproti. Čeprav so otroci najmlajši, se tudi v našem oddelku ves čas nekaj dogaja in dan nikoli ni podoben dnevu. Veliko prepevamo, se razgibavamo, plešemo, rajamo in ustvarjamo. Otroci so veliki raziskovalci, kajti tudi najmanjša škatla jim ne uide izpred oči. Vanjo zlezejo, pokukajo kaj je notri in na koncu jo vedno reciklirajo na majhne delce. Spretni so tudi z rokami. Njihova moč, spretnost  in vztrajnost se kaže  pri pospravljanju igrač in listanju različnih slikanic v knjižnem kotičku, ter pri rokovanju z različnimi likovnimi sredstvi. Počasi se navajajo tudi na samostojnost na vseh področjih razvoja in pri tem so tudi zelo uspešni. Čisto malo še in bomo lahko šli vsi skupaj tudi že na kratek sprehod po okolici vrtca. V prostorih igralnice pridno vadimo in otroci se navajajo na hojo ob vrvici in trdnega držanja le-te, da nas slučajno na sprehodu kaj ne zmoti. Kljub temu, da se nam tekom dneva veliko dogaja, pa nikoli ne pozabimo na »crkljanje«, ki ga otroci potrebujejo.

Vanja Juvan, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.