Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Tradicija

Tradicija ima v našem življenju zelo velik pomen. Brez tradicije bi bilo naše življenje prazno, kultura osiromašena in oropana vsega lepega. Vse pridobitve, ki se prenašajo iz generacije v generacijo, iz staršev na otroke, bi bile pozabljene, izgubljene.

Tega se pedagoški delavci v vrtcu dobro zavedamo. Otrokom organiziramo dejavnosti, kjer spoznavajo našo bogato tradicijo. K sodelovanju povabimo tudi starše. Tako smo spoznavali stare igre, ki so se jih igrali starši otrok ali pa njihove babice in dedki. Te igre so naučili svoje otroke, oni pa so v vrtcu naučili vrstnike.

Pozabili nismo niti na ptičke, ki se ženijo na valentinovo in gregorjevo. Izdelovali smo jih iz papirja, pa tudi iz testa. Takšne, da so se otroci z njimi posladkali, ob izdelavi pa so pridobivali določene izkušnje in spretnosti. Imeli smo se lepo.

Slavi Hostnik, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.