Enota Najdihojca

Obisk čevljarja

Tudi najmlajši otroci postopoma že spoznavajo bližnje družbeno okolje. Le tako se bodo kasneje uspešno vključevali vanj in ga tudi aktivno spreminjali. Na sprehodih v bližnjo okolico, poleg številnih znamenitosti našega mesta, spoznavamo promet in se učimo varnega vključevanja vanj.

Spoznavamo pa tudi vsakodnevno življenje ljudi v našem mestu ter njihove poklice. Pred kratkim smo obiskali čevljarsko delavnico v starem mestnem jedru. Čevljarski mojster Luka nam je z veseljem predstavil to staro, a danes žal, redko obrt, ki pa po navdušenju otrok sodeč, še ne bo kmalu izumrla.

čevljar

Na svoj seznam najbolj priljubljenih poklicev, so namreč otroci, poleg gasilca in policista, dodali tudi poklic čevljarja …

Vida Žontar, vzgojiteljica