Predstavitev

Enota Najdihojca je bila zgrajena leta 1971 in je trenutno najstarejši, sedaj delujoči vrtec v litijski občini. Nahaja se v centru mesta, neposredno ob Osnovni šoli Litija. V njem je sedem oddelkov, od tega sta dva prvega starostnega obdobja, štirje oddelki drugega starostnega obdobja in en kombiniran oddelek.

Veliko travnato zunanje igrišče, opremljeno z igrali in peskovniki ter pokrita lesena terasa za otroke prvega starostnega obdobja ponujata različne možnosti za igro in gibanje na prostem.

Prednost enote predstavlja tudi bližina telovadnice, knjižnice in drugih institucij, kjer otroci pridobivajo dodatne spodbude za razvoj in učenje.

Vsi zaposleni v vrtcu se trudijo, da zagotavljajo otrokom bogato, varno, zdravo in spodbudno okolje za njihov razvoj.

Enota Najdihojca
Cesta kom. Staneta 8