Enota Ribica

Kostanjev piknik

Jesen nam prinaša obilo plodov,  s katerimi se spoznavamo tudi v vrtcu. Vključujemo jih v različne dejavnosti štetja, razvrščanja, postavljanja v vzorce, z njimi »kuhamo« in ustvarjamo. Užitne plodove pa najrajši pojemo.

Letos smo se odločili, da igre brez meja v okviru športnega programa za najmlajše Mali sonček združimo s kostanjevim piknikom in popestrimo z ustvarjalno delavnico.

Otrokom in staršem smo pripravili poligon, kjer so skupaj premagovali različne ovire in preizkušali ravnotežje. Za opravljenih pet krogov so si prislužili žig, na podlagi katerega  so se otroci razvrstili v dve skupini in se preizkusili v vlečenju vrvi. Tudi starše smo povabili k preizkušanju moči, ti pa so izziv vzeli zelo resno in se borili do konca.

Sledila je delavnica, kjer si je vsaka družina lahko izdelala svoj »jesenski« svečnik, vsak pa si je moral zgubati svojo vrečko za kostanj, če se je želel z njim posladkati.

Domov smo odšli siti, dobre volje in v upanju na čimprejšnjo ponovitev podobnega dogodka.

Pija Pohar, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.