Enota Ribica

Ribica pleše

Ples je način izražanja samega sebe, svojih čustev in trenutnega počutja. Ples sprošča in razveseljuje otroke. Zato smo se v naši enoti Ribica pomočnice vzgojiteljev vrtca odločile, da otrokom skušamo na čim bolj zabaven in igriv način približati ples. Otrok z gibanjem zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša kaj zmore, doživlja veselje in ponos on razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Zadale smo si cilj, da otrokom vsak mesec približamo temo meseca s plesom.
Oktobra smo v Tednu otroka, plesali s soncem in oblakom. V novembru pa smo v povezavi s tradicionalnim slovenskim zajtrkom, pripravile plesno dejavnost na temo Ples čebelic. Otroke smo v dejavnost popeljale s kratkim igranim prizorom med čebelico Majo, Sivko in Vilijem. Ti so skupaj otroke povabili k plesu, nabiranju medu. Zaplesali so na pesem Če čebelice od skupine Čuki. Ker so bili otroci vztrajni in ustvarjalni, so čebelice otrokom razdelile medene piškote.

Tako so otroci med plesom sproščali energijo, osvajali nova motorična znanja in razvijali socialne sposobnosti.

Marjanca, Janja in Melita