Enota Sonček

Predstavitev

V središču Vač, na nadmorski višini 520 metrov, se odmaknjena od mestnega hrupa in vrveža, nahaja enota Sonček. V prostorih obnovljene osnovne šole je vrtec z dvema novima igralnicama, pokrito teraso za najmlajše in otroškim igriščem. Vrtec obiskujejo otroci v starosti od enega do šest let, otroci so razporejeni v dva kombinirana oddelka.

S sodelovanjem z okoljem spoznavajo običaje, ki se prenašajo iz roda v rod in se učijo številnih pesmi, rim, izštevank, ugank, šaljivk, iger in plesov, ki so preživele kot skupna dediščina skozi generacije. S prevozi v dolino se zagotovi povezanost tudi z ostalimi enotami Vrtca Litija, s katerimi sodelujejo na različnih dejavnostih in prireditvah.

Vaško okolje, ki omogoča, da otroci z raziskovanjem spoznavajo bližnjo okolico ter se vključujejo v vsakdanje življenje krajevne skupnosti, predstavlja neprecenljivo bogastvo.