Enota Sonček

Dnevi brez igrač

Namesto enega tedna, kot smo se sprva dogovorili, smo se kar dva tedna v enoti Sonček igrali in ustvarjali brez ene same kupljene igrače. Iz igralnic smo pospravili vse igrače in jih nadomestili s kartonastimi škatlami različnih velikosti. Največji škatli smo spremenili v hiši, manjše so postale predalčki za shranjevanje različnih lesenih palčk, kosov blaga, lutk in še kaj. Iz tulcev smo izdelovali rakete, jih barvali ali oblepili z živalskimi motivi.

V igralnico smo prinesli tudi razna obuvala, oblačila ter torbice in otroci so se vživeli v vlogo odraslih.

Imeli smo večdnevno delavnico kjer smo lupili leskove palice, ki smo jih nato barvali z različnimi barvami. Palice bomo kasneje razrezali in izdelali matematično didaktično igro.

V skupini Muc so otroci od doma prinesli škatlo od čevljev, ki so jo olepšali z barvnim papirjem s tehniko lepljenke – trganke in nato še okrasil z veliko nalepko metulja. Škatle smo shranili vanje pa bomo polagali zaklade, ki jih bomo našli na naših sprehodih ali pa malenkosti od doma.

Izdelovali pa smo tudi lutke iz kartona in volne kot tudi lutke iz blaga.

Z vsemi dejavnostmi smo uporabili različno odpadno embalažo, naravne materiale in iz njih izdelali igrače nič manj zanimive od kupljenih, toda za igro je bilo potrebno veliko ustvarjalnosti, idej, sodelovanja, delavnosti in tudi učenja.

Dejavnost smo zaključi tradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki nam je posebno teknil ob toplem kruhu, maslu, mleku, ki nam ga je podarila družina Juvan iz Strmce in medu, ki so ga pripravile moje čebelice.

Zdenka  Juvan Nagode, pom. vzgojiteljice

Fotografije.