Enota Sonček

Spoznavanje ptic, ki pozimi ostanejo z nami

Zima prinese počitek naravi, za živali, ki ne odidejo oziroma odletijo ali zime ne prespijo, pa se začne nenehno iskanje hrane. V enoti Sonček smo tako v januarju iz kleti prinesli ptičje hišice, jih prebarvali ter obesili na teraso. Redno smo jih oskrbovali s sončničnimi semeni, na vrvice smo nanizali arašide ter pripravili ptičjo pogačo.

Otroci iz skupine Mišk so iz velikih plastenk izdelali ptičje hišice, ki so jih nato odnesli domov. Ptice so naše krmilnice množično obiskovale in med opazovanjem smo jih nekaj dodobra spoznali, predvsem plavčka in siničko.

Otroci so osvojili dve novi pesmici, ki opevata siničko in kosa, naredili smo didaktično igro spomin na temo ptic, veliko ustvarjali v različnih likovnih tehnikah, izdelali didaktično igrico s ščipalkami, preko projekcije spoznavali druge ptice, ki bivajo na različnih koncih Slovenije ter se pošteno razgibali z igrico Ptički v gnezda.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

S koški na hrbtu smo se podali na pot po Vačah ter iskali ptičje hišice in ptice. Za vsako najdeno hiško smo v en košek dali kroglico, v drug košek pa kroglico za videno ptico. V igralnici smo nato prešteli kroglice in ugotovili, da smo videli več ptic, ampak tudi število kroglic za videne hiške nas je razveselilo, kajti videli smo, da je skoraj vsaka hiša v vasi imela ptičjo hiško in poskrbela, da naše ptice pozimi niso lačne. Hvala vsem, ki skrbite za drobna bitja, ki nas bodo spomladi razveseljevala s svojim petjem ter nam čistila vrtove nezaželenih gostov.

Zdenka Juvan Nagode, pomočnica vzgojiteljice