Enota Sonček

Začetek leta v vrtcu Sonček na Vačah

Septembra smo v vrtec Sonček na Vačah sprejeli 10 novih otrok, vrtec pa zapustilo in vstopilo v šolo 9 otrok. Novinci so v vrtcu prve dneve preživeli s starši, ogledali so si nove prostore, se spoznali z novimi prijatelji in vzgojiteljicami, predvsem pa se igrali z novimi igračami.
Tudi letos, kot že vrsto let, v vrtcu delujeta dva kombinirana oddelka. V vsako skupino je vključenih 19 otrok. V skupini so tako združeni otroci stari leto ali dve  ter tudi pet ali šest let. Tako kot je različna njihova starost, so različni tudi njihovi interesi, želje in potrebe. Za takšno skupino je potrebno pripraviti pester izbor dejavnosti in sredstev. Starostno heterogena skupina je podobna družinskemu okolju. Mlajši se učijo govora, spretnosti, matematičnih veščin in še mnogo drugega od starejših, starejši otroci pa  se učijo socialnih veščin ob pomoči mlajšim. Pomagajo jim v garderobi, vežejo jim slinčke, skrbijo za njih na sprehodih in podobno.  Aktivnosti, ki so v kombinirani skupini  pripravljene za starejše niso ločene od ostale skupine, pridružijo se nam lahko tudi mlajši.
V vrtcu Sonček se trudimo čim več časa preživeti zunaj. S pomočjo staršev in otrok smo v gozdu na Mačkovcu  oblikovali Mačji grad. To je naravna igralnica, ki se tedensko spreminja in dopolnjuje. V njej ni nič igrač, so le drevesa, veje, kamenčki, gugalnice in mreža za odbojko iz srobota. Kreatorji smo otroci in vzgojiteljice.

vrtec Sonček
Pri našem vsakdanjem delu nam zelo pomagajo tudi starši in stari starši. Brez njih se naše ideje ne bi uresničile. Zato bi se jim ob tej priložnosti lepo zahvalila v upanju, da bomo še naprej ustvarjalno skupaj skrbeli za naše otroke.

Vida Kristan, vzgojiteljica