Enota Sonček

Zavozlajmo se

Potem ko smo v Sončku dodobra izkoristili sončne in tople jesenske dni v preživljanju v naravi in spoznavanju različnih drevesnih vrst, spremljali pisano spreminjanje njihovih listov do prijetnega šelestenja suhega listja pod nogami, smo že imeli  nove ideje za prihajajoče hladnejše dneve.

Bližajo se prazniki ter mrzli dnevi in takrat bo potrebno zavezati vezalke na čevljih, šale, kape in tudi kakšno darilo s pentljo se bo našlo. Naši dve igralnici sta se spremenili v pravo šolo zavozlanja, razvozlanja, pletenja, prepletanja, pretikanja, pri vezenju pa so nam na pomoč priskočili starši, na delavnicah ,kjer so skupaj z otroki šivali njihova imena na blazino.

Vozlanje je zabavno, ko lahko prepleteš celotno igralnico s tako nitko in nato skrit za omaro čakaš, da se v mrežo ujame kakšna velika muha, ki “pomotoma” stopi v igralnico.

Tu je tudi pesmica, ki jo otroci zelo radi zapojejo:

PAJEK
V kotu za omaro delavček živi,
majhen je kot pika venomer hiti.
Nitke komaj vidne v mrežo tanko stke,
Mamica pa z metlo hitro jo podre.
Pajek, pajek hitro z mreže,
da te metla ne doseže.

Zdenka Juvan Nagode, pom. vzgojiteljice