Enota Sonček

Zimski športi

Letošnja zima je bila zelo radodarna s snegom, tako da smo v enoti Sonček izkoristili vsako priložnost, da se poigramo na belih poljanah. Otroci so na snegu delali snežake, se kepali, sankali, kopali tunele v kupu snega in delali različne odtise. Nekateri otroci so v popoldanskem času obiskovali smučarski tečaj in nato ostalim otrokom pripovedovali, kaj so se tam naučili.

Seznanili smo se z različnimi zimskimi športi, tako da smo v igralnico prinesle opremo za določen šport in otroci so jo opisovali ter preizkušali. Vsak dan je bil na vrsti drug šport in druga oprema. Potem, ko smo se seznanili z deskanjem, drsanjem, hokejem in tekom na smučeh, smo odprli trgovino s smučarsko opremo ter se igrali igre vlog. Otroci so od doma prinesli časopisne izrezke, ki so se navezovali na zimske športe, oblačila ter jih nato izrezali in nalepili na papir. Ustvarjali smo s tempera barvami in s prsti vozili slalom po mizi potem pa naredili odtis na risalni list.

Naučili smo se tudi veselo pesmico, ki se glasi takole:

PRVI SNEG

Zjutraj, ko še mucek spančka,
že po vrtu skače Ančka.
Danes je res dobre volje,
saj je sneg pobelil polje.

Ves dan se podi po snegu,
sanka z Mihcem se po bregu.
Lica jabolka rdeča,
nosek njen ledena sveča.

Ko pa lunica posije,
punčka v kožuh se zavije.
Ena, dve in naša Ančka,
v topli posteljci že spančka.

Zdenka Juvan Nagode, pom. vzgojiteljice