Enota Taček

Iskanje tete Jeseni

V Tačku nas je obiskal GOZDNI ŠKRAT in nam v igralnici pustil prav posebno škatlo. Otroci so s pomočjo vprašanj vzgojiteljic prišli do odgovora kaj se skriva v njej. Med listjem in jesenskimi plodovi se je skrivalo škratovo pismo, ki nas je vodilo do zemljevida, na katerem je bila označena pot do presenečenja. Da pa pot ne bi bila prelahka, nam je na posameznih postajah pripravil še nekaj nalog. Zemljevid in naloge so bile napisane v obliki slikopisa, ki so jih otroci našli in uspešno izvedli. Na gozdni jasi pa nas je, tako kot je obljubil škrat, čakalo presenečenje. Iz gozda je prišla TETA JESEN in medtem, ko nas je čakala, že barvala jesensko listje in za otroke izdelovala kronice iz listja. S seboj je imela tudi košaro, v kateri so bili različni jesenski pridelki in plodovi. Skupaj smo zaplesali, se lovili in veselili, nato pa smo se polni doživetij in nasmejanih obrazov vrnili v vrtec.

Živa Pohar, pom. vzgojiteljice

Fotografije.