Enota Taček

“Na pomoč” je gasilski pozdrav, ki ga poznajo vsi otroci iz Tačka

Mesec oktober je mesec požarne varnosti. V vrtcu Taček smo se odločili, da bomo podrobneje spoznali gasilce. Konec  septembra smo povabili na obisk gasilca, ki se je nam predstavil v svoji popolni uniformi. Otroci so ga z zanimanjem opazovali in poslušali, ter mu postavili tudi različna vprašanja.  Otroci so pri tem spoznali delo gasilca,  njegovo uniformo, številko, ki jo pokličejo, če so v nevarnosti in če se jim kaj zgodi. Gasilec nas je tudi povabil v gasilni dom, ki smo ga z veseljem obiskali v torek, 1. 10. 2013. Otroci so spoznali njegovo notranjost, ogledali so si, kje imajo gasilci garderobo, kje so parkirana gasilska vozila. Zanimivo  je bilo spoznati  gasilska vozila, spoznali so kaj je trojak in v rokah držali C-cev. Otroci so sami potegnili napadalni vodi, s katerim so tudi kasneje gasili. Gasilec Dejan  je otrokom pokazal, kako se uporablja gasilni aparat in kaj se zgodi, če ga aktivirajo, saj se ga otroci  v vrtcu zelo radi dotikajo.

Gasilcem iz PGD Hotič se iskreno zahvaljujemo in se veselimo še naprej sodelovanja.

Fotografije.

Mateja Novljan, pom. vzgojiteljice