Enota Taček

Naše prvo gledališče

V  marcu smo v vrtcu Taček, v skupini Sončki, z otroki pripravili naše prvo čisto pravo gledališče. Vse skupaj nam je predstavila »naša nova prijateljica Špela« – lutka. Špela pride k nam v skupino vsako jutro v jutranji krog in nam pove kaj bomo počeli čez dan, opazuje nas in nas tudi pohvali, kadar smo uspešni.

Za pravo gledališče smo potrebovali lutke. Lutke smo izdelali iz nestrukturiranega materiala kot je blago, volna, filc. Vsak otrok si je izdelal svojo lutko »marioneto«. Vauu lutke so izdelane, so bili navdušeni otroci, zato smo si po zamislih otrok, pripravili še oder. Ker pa smo želeli imeti različne lutke, smo se odločili, da jih izdelamo še iz ekoloških materialov (plastenke, odpadni karton, volna). Naše ustvarjanje si lahko pogledate na fotografijah. In za čisto pravo popestritev smo od doma prinesli še kuhalnico ter tako izdelali lutko na kuhalnici.

Strokovni delavki sva ob ustvarjanju samo opazovali koliko različnih idej imajo otroci. Tako smo uspešno izpolnili naš  cilj, ki sva si ga zadali na začetku vrtčevskega leta, to je ustvarjanje z nestrukturiranim materialom. Lutkovno predstavo bomo zaigrali tudi našim sosedom Zvezdicam. Igra v lutkovnem gledališču še vedno poteka, si jo lahko pridete tudi pogledati. Ampak, najprej je treba kupiti vstopnico, otroci iz skupine Sončki to zelo dobro vedo.

Mateja Novljan, pom. vzgojiteljice