Enota Taček

“Pomahajmo v svet” – pomahajmo v Sežano!

Z otroki iz skupine Sončki letos sodelujemo v mednarodnem projektu »Say hello to the world – Pomahajmo v svet«. Gre za projekt, v katerega je vključeno veliko držav, mi pa smo se odločili, da spoznamo prijatelje kar iz Slovenije. Z nami sodelujejo otroci iz skupine Medvedki iz Vrtca Sežana.

»Cilj projekta je, da se otroci v vrtcih in šolah po celem svetu med seboj povezujejo preko video klica oz. omrežja, kjer se lahko vidijo in s pomočjo sto jezikov, ki jih zmorejo le oni, komunicirajo med seboj.«

Preko različnih dejavnosti, otroci spoznavajo sebe, svoje vrstnike, družino, nazadnje pa tudi svoj vrtec, mesto in državo. Z Medvedki iz Sežane smo se slišali in videli preko računalnika že dvakrat in vedno znova smo veseli, ko jih zagledamo na ekranu – otroci so navdušeni ko v ekranu zagledajo sebe in svoje nove prijatelje. Že po prvem javljanju so otroci poznali skoraj vsa imena Medvedkov.

Prva dva javljanja sta temeljila na spoznavanju sebe in družine. V oddelku izvedemo različne dejavnosti na predlagano temo, kasneje pa si jih predstavimo. Ker pa med enim in drugim klicem preteče mesec ali dva, si medtem pošiljamo fotografije, različne izdelke, preko katerih si izmenjujemo informacije o našem delu. Vedno znova smo presenečeni in veseli, ko prejmemo pošto iz Sežane.

Več o dejavnostih in naših prvih dveh javljanjih pa v fotogaleriji.

Tjaša Žnidaršič, dipl. vzgojiteljica