Enota Taček

Praznovanje prihoda pomladi

Letos smo veliki in mali v vrtcu Taček odločno preganjali zimo. Oblekli smo se v pustne šeme in jo strašili ter preganjali po vasi. Nato pa smo se pripravili na prihod pomladi. Otroci so Izdelali  venčke, ki so jih polepili z rožami in se naučili pomladne pesmi.

Ku-ku, ku-ku, ku-ku, zelena pomlad je tu, ku-ku, ku-ku, ku-ku.
Kra-kra-kra, huda zima je odšla, kra-kra-kra, ni več mraza, ne snega, kra-kra-kra.
Cicido, cicido, cicido, sonce sije že toplo, oj kako je to lepo, cicido, cicido, cicido.

V goste smo povabili prav posebno gospo, ki je s sabo prinesla instrument, ki ima kar 42 strun. Seveda, to so citre, ki nam jih je predstavila gospa Mili Penčur. Otroci so poslušali nekaj skladb, nato pa smo še skupaj zapeli ob spremljavi tega zanimivega instrumenta. Z venčki na glavi pa smo še ob plesu dočakali že težko pričakovano pomlad.

Mojca Grošelj Radulovič. vzgojiteljica in vodje enote

Fotografije.