Enota Taček

Praznovanje rojstnih dni po izbiri otrok

Strokovne delavke  veliko časa razmišljamo o tem, kako vsebine, ki jih ponujamo otrokom, narediti čim bolj zanimive in poučne. Pri tem so nam v pomoč tudi ideje staršev. S takim izzivom smo se v tem letu srečali tudi v skupini Zvezdic, v enoti Taček. Seveda so na prvem mestu otroci, ki pa morajo za sodelovanje pri pripravi rojstnodnevne zabave že imeti izkušnje, se pravi že kdaj praznovati rojstni dan.

Tako smo v decembru pripravili »Baletno zabavo«. Slavljenka je želela biti baletka in o tem je pripovedovala že cel mesec. Tako smo v vrtcu pripravili ustrezna vabila, ki so jih otroci pobarvali in odnesli domov, na zabavo pa je bilo vezanih cel kup priprav. Morali smo spoznati, kaj sploh je balet, kako so baletni plesalci oblečeni in se tudi srečali z uporabo računalnika, kjer smo si ogledali delček baletne predstave Čajkovskega Labodjega jezera. Igrali smo se gibalno igro Kamnita baletka ter s skupnimi močmi pripravili »Baletkine poljubčke« za sladico.

V januarju pa smo na željo naše naslednje slavljenke pripravili »Kuharsko zabavo«.  predhodno smo se pogovarjali o kuharjih (kaj delajo, kako so oblečeni,..), poslušali pa smo tudi pravljico Lonček kuhaj. Slavljenka in njena mamica sta doma izdelali vabila in v vrtec  prinesli doma izdelane kuharske kape z krep papirja. Nadeli smo si tudi predpasnike kot pravi kuharji. S skupnimi močmi smo lupili, rezali in mešali sadje, slavljenka pa je bila glavna kuharica pri stepanju smetane. Narezano sadje in smetano smo dali v lončke in vse skupaj posuli z mrvicami. Tako, sadna kupa odličnih kuharjev je bila pripravljena. Mmmmm, zelo nam je teknila. 🙂

Iskrice v očeh otrok so bile nagrada za vloženo delo in kot že tolikokrat poprej se je zopet izkazalo, da sodelovanje s starši prinese še večji uspeh in zadovoljstvo vseh udeleženih.

Strokovni delavki: Mojca Grošelj Radulovič in Živa Pohar

Fotografije.