Enota Taček

Sodelovanje z okoljem

V Vrtcu Litija smo odprti za sodelovanje z okoljem in se radi odzovemo vabilu različnim društvom in organizacijam. Ker  je naša enota Taček v vaškem okolju in so naši obiski vezani na prevoz, smo še bolj veseli, če nas kdo obišče. V letošnjem šolskem letu smo tako že gostili hotiške gasilce, lutkovno skupino Lučka ter medicinsko sestro.

V torek, 25. oktobra, pa je v naš vrtec prišel prav poseben varovanec, zeleni medvedek. Kdo pa je zeleni medvedek? To sta nam povedali gospe iz Delavske hranilnice, ki sta prišli z njim. Z otroki sta se ob mesecu varčevanja pogovarjali o tem, kaj je to varčevanje in kaj bi oni naredili, če bi imeli veliko denarja. Otroci so razkrili tudi zanimive misli o tem, kaj bi radi delali, ko bodo odrasli. Medvedku so zapeli, z njim zaplesali, najbolj pa so se seveda razveselili sladkih bonbonov. V dar so dobili hranilnike, kamor bodo pridno metali »kovančke«, pa tudi »papirnate« in jih odnesli v Litijo na Delavsko hranilnico ter pridno zbirali nalepke, ki jih bodo tam dobili.

DSCN8649 (1)

Gospe Karmen Juvančič, vodji poslovalnice Delavske hranilnice se zahvaljujemo za prijeten obisk ter obogatitev našega programa.

Mojca Grošelj Radulovič, vzgojiteljica in vodja enote

Fotografije.