Enota Taček

Taček se odpravi na kmetijo

V četrtek, 29. 11. 2012, smo se mali in veliki iz vrtca Taček odpravili na ogled mlina in kmetije v Vintarjevec. Čeprav je sprva kazalo, da nam vreme ne bo naklonjeno, smo takoj ob prihodu pregnali dež.

Na kmetiji smo si najprej ogledali dva mlina. Gospa nam je predstavila, kako mlin deluje, katere vrste žita melje določen mlin, za kaj uporabljamo moko … Kar nekaj stvari pa so otroci znali povedati že sami, saj smo se o tem predhodno pogovarjali v vrtcu. Otroke je zelo zanimalo, kako se vrti mlinski kamen, zato so si to ogledali vsi otroci, nato pa smo si zunaj ogledali mlinsko kolo, ki ga poganja voda. Ker je bil čas za malico, smo si postregli s pripravljenimi domačimi dobrotami (ajdovim, belim in koruznim kruhom, maslom …) ter ob tem pili čaj ali mleko. V hlevu smo videli še kokoši, krave, teličke in bika. Preden smo odšli nazaj v vrtec, pa smo šli še do bližnje ograde, kjer smo božali in hranili dva konja.

tacek-mlin (2)

Tako je četrtkovo dopoldne kar prehitro minilo. Ko smo zapustili kmetijo, je zopet začel deževati, mi pa smo se polni pozitivnih vtisov vrnili v vrtec.

Tanja Rozina, vzgojiteljica