Enota Taček

Tačkove dogodivščine v juniju

V mesecu juniju v vrtcih in šolah vsi mislijo samo še na prihajajoče proste poletne dni. V zraku je sproščenost, želja po morju, druženju s prijatelji in družino in  podobno. Tudi pri nas v Tačku pričakujemo vse to. Ampak za nas ta mesec ni navaden mesec. Vseboval je že veliko dogodkov, ki bi jih bilo škoda držati le zase.

Najprej smo imeli zaključek vrtčevskega leta 2012/13. Pripravili smo športne igre za naše male in velike Tačke ter njihove starše. (O tem si lahko več preberete v članku z naslovom Športni zaključek šolskega leta.)

V sredo, 12. junija, sta nam dva vojaka predstavila svoj poklic. Na športno igrišče v Hotič sta se pripeljala kar z vojaškim avtomobilom. Tam sta postavila dva šotora in nam razkazala vse pripomočke in orodja, ki jih poklicni vojak potrebuje za opravljanje svojega dela. Otrokom so bili zanimivi: daljnogledi, bivaki, vojaška oblačila, čelade, neprebojni jopiči, maske, lopate in še mnogo drugih vojaških stvari. Vse so poskusili na sebi, poleg tega pa so tudi tekmovali z vojakom in se plazili pod mrežo. Na koncu so dobili priznanja, na katera so bili še posebno ponosni.

Takoj naslednji dan sta nam dva prijazna policista pripeljala tri pse in pokazala spretnosti, ki jih te živali premorejo. Otroci navdušenja nad psi niso skrivali. Takoj po prikazu dela s pravim policijskim psom, so vodili pse po vrtčevskem dvorišču.

V ponedeljek, 17. junija, pa smo se odpravili na prikaz varne vožnje v prometu (»kolesarčki«), ki je bilo pred športno dvorano v Litiji. Dva prijazna učitelja sta pripravila poligon s prometnimi znaki. Otroci so morali upoštevati prometne predpise, v primeru, da tega niso storili, so jih učitelji na to opozorili s piščalko. Otroci so se hitro naučili prometnih pravil, zato so vsi dobili priznanja.

In seveda, kot vsako leto, smo tudi letos šli na sladoled. To je v našem vrtcu že tradicionalno, saj se vsako leto pogostimo v najbližji gostilni. Po sladoledu pa smo se ustavili na domu ene izmed naših deklic in se tam poigrali na trampolinu ter se posladkali z bonboni, piškoti in češnjami. Žejo smo pogasili s sokom.

Tako je mesec junij bil v Tačku zelo zanimiv in pester. Kljub vsemu smo v tem mesecu tako pri Zvezdicah kot Sončkih še vedno našli čas za praznovali rekordno veliko rojstnih dni. In to ni še vse! Za nas se še ni popolnoma zaključilo. Predšolske otroke čaka še Kekčeva dežela! Nihče ne ve, koga bo letos Bedanec ujel v mrežo …

Fotografije.

Tanja Rozina, dipl. vzgojiteljica