Enota Taček

Zajtrk in kosilo malo drugače

Začelo se je poletje, z njim pa tudi zelo visoke temperature.  V vrtcu  iščemo različne oblike iger in pripravljamo kotičke za igro ter dejavnosti za naše najmlajše. Otroke mažemo s kremo, jih opozarjamo na kape s ščitnikom, k pitju vode in igro v senci.  V enoti Taček smo se domislile, da bi otrokom pripravile še zajtrk in kosilo na prostem.
Vzgojiteljice smo otrokom z navdušenjem posredovale to idejo in otroci so se seveda strinjali. V starejši skupini so si obuli  čevlje, nadeli klobučke in že takoj zjutraj odšli na travnik. Pogrnili so odeje in se posedli nanje. Vsak otrok si je postregel z rogljičkom in mlekom, vzgojiteljica pa jim je zaželela dober tek.
IMG_1426???????????????????????????????

Mlajši otroci pa so skupaj  s strokovnima delavkama pripravili stole in mize za  kosilo na »terasi«, kot smo ga poimenovali. Otroci so se tega veselili in bili polni pričakovanj. Zelo so bili začudeni, ko sva jim naročili, da naj gredo ven kar v copatah.  Že najmlajši so se  naučili dnevne rutine in točno vedo, da se je potrebno ob odhodu ven preobuti. To kosilo je bilo  popolnoma drugačnega okusa, kot če bi ga pojedli v igralnici. Otroci so z nasmeški na obrazu tiho sedeli pri mizah in sami opazili, da pihlja veter. Poslušali smo zvon zvonika, petje ptic, zvoke avtomobilov in vlakov. Dežurni pomočnik je razdelil pribor, vzgojiteljica je pripeljala voziček s kosilom in razdelila krožnike s hrano. Dežurni pomočnik je zaželel dober tek in kosilo se je začelo.

Takšen način  obedovanja bomo gotovo še ponovili. Če bomo odrasli nanj pozabili, otroci gotovo ne bodo.

Vesna Celarec, pom. vzgojiteljice